Knockout Greensomes handicap run in the Summer Months for any pair who both play at a Buckinghamshire club. It need not be the same club. 
Please send results to: summergreen@bclga.org.uk



Winners 2018 - Carolyn Howell & Jenny Gibson (Woburn)

N.B. * denotes home venue of match [J] indicates Junior

Summer Greensomes Top Half Draw 2019

N.B.   *  denotes home venue of match           [J] indicates Junior

First Round: Play by 1 MaySecond Round:Play by 
5 June
Third Round:Play by 
10 July
Quarter Final:Play by 14 AugustSemi Final: Play by 11 SepFinal
TBD
*Nancy Forrest & Linda Poore (Hazlemere)Nancy Forrest & Linda Poore (Hazlemere)




Kathy Fraser & Helen Audaer (Harewood Downs)
* Clare Frost & Serena Hodgson (Denham)* Claire Wilcox & Aggie Bzinkowska (Burnham  Beeches)
Claire Wilcox & Aggie Bzinkowska (Burnham  Beeches)
* Lisa Holloway & Paul Reason (Harleyford)

Julie Kinchin & Fiona Scrimgeour (Gerrards Cross)
* Dot Kelleher & Nicky Ewart (Denham)Dot Kelleher & Nicky Ewart (Denham)
Lynn Fitzpatrick & Claire Richardson (Burnham Beeches)
* Penny Welton & Karen Young (Chartridge Park)Elizabeth Tyte &
Anne Messer (Huntswood)

Elizabeth Tyte & Anne Messer (Huntswood)
* Joanne Moran & Anne Mugglestone (Gerrards Cross)
Gill Hepsworth & Sue Davies (Burnham Beeches)
* Sue Torr & Sonia Barker (Burnham Beeches)Sue Torr & Sonia Barker (Burnham Beeches)

Liz Clegg & Suse Muir-Browne (Harleyford)
* Diane Wilson & Kathryn Connolly (Denham)
Janet Pusey & Mary Hipperson (Ellesborough)
* Janet Psullides & Debbie Veys (Gerrards Cross)



Jackie Edwards & Anne-Marie Gilbert (The Lambourne)
* Pamela King & Sue Holdship (Gerrards Cross)Pamela King & Sue Holdship (Gerrards Cross)
Pam Heavyside & Jackie Taylor (Wexham Park)
* Sue Beresford & Dianne Bellass (Harewood Downs)Sue Beresford & Dianne Bellass (Harewood Downs)
Andrea Sims & Julie Jenkinson (Burnham Beeches)
* Fiona Robb & Margot Sharp (Buckingham)
Jenny Gibson & Tracy Morris (Woburn)
* Carol Bevins & Maren Saville (Harewood Downs)Lyndsey Carter & Sarah Hocking (Harleyford)


Lyndsey Carter & Sarah Hocking (Harleyford)
* Jane Rimington & Cheryl Jeken (Chartridge Park)

Jessica Pilgrim (J) & Rachel Mackinlay (J) (Stoke Park)
* Di Bovey & Regitta Goversall (Beaconsfield)

Julie Blake & Judith Ker (Harewood Downs)
* Anne Terry & Anne Cronin (Magnolia Park)Anne Terry & Anne Cronin (Magnolia Park)
Katharine Baker & Alexandra Camp (Ellesborough)

Summer Greensomes Bottom Half Draw 2019

N.B.   *  denotes home venue of match           [J] indicates Junior

First Round: Play by 1 MaySecond Round:Play by 
5 June
Third Round:Play by 
10 July
Quarter Final:Play by 
14 August
Semi Final: Play by 11 SeptemberFinal
TBD
* Derys Wells & Sue McEntee (Burnham Beeches)Derys Wells & Sue McEntee (Burnham Beeches)



Sue Hughes & Alison Walton (Gerrards Cross)

* Julie Gwyther & Beverley Sawyer (Harewood Downs)


* Diane Hofman & Mo Dawson (Buckingham)


Joan Somerville & Pauline Olliver (Burnham Beeches)


* Fran Sturrock & Lorraine Scevity (Flackwell Heath)


Sue Carroll & Carol Grant (Gerrards Cross)


* Viv Williams & Jackie Maher (Burnham Beeches)


Barbara Briggs & Wendy Fretwell (Stoke Park)


* Amanda Griggs & Margaret Shakespeare (Chartridge Park)




Heather Pentney & Sonia Restall (Harewood Downs)


* Lois Shoosmith & Marilyn Plumber (Ellesborough)


Nerys McGuinness & Gail Lawrence (Harleyford)


* Gilly Brewer & Gill Outram (Harewood Downs)



Lesley Curtis & Judy Fuller (Chartridge Park)


* Christine Connelly & Julie Cunnah (Stoke Park)


Andrea Vanner & Liz Keens (Gerrards Cross)

Calendar
Loading the Calendar...